Giriş yap
En son konular
Knowing brothers çeviri istekleri Perş. Ekim 12, 2023 1:54 amdeath5885
Knowing Brothers bölüm çeviri isteği.Çarş. Mayıs 03, 2023 1:20 ammzynpclk
Knowing Brothers Çeviri İstekleriPerş. Ekim 13, 2022 5:15 pmMisafir
knowing brothers çeviri talebiPaz Ağus. 14, 2022 2:03 amMisafir
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 339. Bölüm C.tesi Tem. 16, 2022 2:32 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 338. Bölüm Perş. Haz. 30, 2022 10:05 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Amazing Saturday 210. BölümPaz Mayıs 08, 2022 7:08 pmYumSica Jjang
SDOC 4. Sezon 4. Bölüm [Türkçe Altyazılı]Salı Ara. 28, 2021 7:59 pmYumSica Jjang
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator
Katkı Düzeyi : 4818
Super Junior ve Leslie Grace KCON 2018 NY'da Birlikte K-pop ve Latin Müziğinin Nasıl Geliştiği Hakkında Konuştular DOqO03
http://www.superjuniorturkey.com/

Super Junior ve Leslie Grace KCON 2018 NY'da Birlikte K-pop ve Latin Müziğinin Nasıl Geliştiği Hakkında Konuştular Empty Super Junior ve Leslie Grace KCON 2018 NY'da Birlikte K-pop ve Latin Müziğinin Nasıl Geliştiği Hakkında Konuştular

Cuma Haz. 29, 2018 2:25 am
Super Junior ve Leslie Grace KCON 2018 NY'da Birlikte K-pop ve Latin Müziğinin Nasıl Geliştiği Hakkında Konuştular

Super Junior ve Leslie Grace KCON 2018 NY'da Birlikte K-pop ve Latin Müziğinin Nasıl Geliştiği Hakkında Konuştular QvPz3Z

FUSE: İlk başarılı K-Pop/Latin müzik işbirliğini yaptınız. Bu iki dünya nasıl bir araya geliyor?

Leeteuk: Kore’de, henüz böyle bir şekilde Latin müziğini deneyen K-Pop grubu yoktu, ama Super Junior’ın Latin müziğini de kullanarak bir şarkı yapma gibi bir amacı vardı. Bu daha ilk tecrübemiz olduğu için, Leslie ile olan uyumumuz iyiydi ve sonuç çok başarılıydı, yeni şeyleri denemek için daha fazla tecrübe kazanmaya devam edeceğiz.

Leslie, bu işbirliği seni ve müziğe olan bakış açını nasıl etkiledi?

Leslie Grace: Harika bir fırsattı. K-Pop ile ve bu kadar farklı bir kültürle de işbirliği yapan ilk sanatçılardan biri olmak benim bakış açıma ve Latin tarafımın müziğine göre harika bir fırsattı. Bu işbirliği benim yanımdaki meslektaşlarımın ileride işbirliğine ve kültürlerarası işbirliklerine açık olmaları için onların gözleri açtı. SuJu gibi müthiş bir grupla işbirliği yapmadan açabileceğimi asla zannetmediğim fanbaseimi açtığım için harika hissediyorum.

Siwon: Bize SuJu mu dedin?! Onu [kısaltma] biliyor musun?

Leslie: Evet, biliyorum! Ben bir fanım, ben işimi bilirim! [Güler] Senli benliyiz.

Siwon: O zaman bizim de sana LG dememiz lazım. [Güler]

Leslie: Evet, Biliyorsun aramızda rahatça konuşabiliyoruz. Birlikte tura çıktık. Bana nasıl seslenmek isterseniz seslenin, arkadaşlar.

Super Show 7 birkaç Latin Amerika ülkesinde de yapıldığı ve Leslie konserlerde yer aldığı için turu sormak istiyorum. O konserler nasıldı?

Siwon: Gerçekten müthişti ve en iyi anılarımdan ve tecrübelerimden biriydi, özellikle de Leslie ile çalışmak. Çok hırslı ve gerçekten profesyonel. İyi bir kalbi var.

Leslie: Teşekkürler, ben de sizin için aynısını düşünüyorum. Siz benden çok daha profesyonelsiniz.                                                                                              

Donghae: Açıkçası, Leslie ile sadece bir şarkımız, Lo Siento, olduğu için onun konserlerini pek bilmiyoruz, ama tur boyunca kendi şarkılarını söylediğini gördük ve konserlerde çok farklı yanlarının olduğunu düşünüyoruz. Mesela, neşeli bir şarkı söylerken, çok olumlu, şen şakrak ve etkileyici gözüküyordu. Ve hüzünlü bir şarkı söylediğinde, aniden gözyaşı dökmeye başlıyordu. Leslie’yi popüler yapan şeyin, öyle düşünüyoruz ki, konserlerindeki bu farklı boyutlar olduğunu  farkına vardık.

Leslie: O kadar dikkatli izlediklerini bilmiyordum bile! Gururum okşanmış hissediyorum. Bence de bu en heyecan verici kısımdı. Böyle söylediği için çok sevinçliyim çünkü, tura çıkmayı, onları konserde şarkı söylemelerini görmeyi  ve  orda, konserde bulunarak K-Pop müziği, K-Pop fandomu ve repertuarlarını daha çok öğrenmeyi dört gözle bekliyordum. Birlikte sadece bir tane şarkı, Lo Siento, yapabilirken—ki gelecekte değişecek...

Bu başka bir işbirliğinin teyidi mi?!

Leslie: Umarım öyledir! İleride bir zaman. Ama turda birlikte sadece bir tane şarkı söylediğimiz için, ben sahneye çıkmadan önce hazırlanırken onların şarkılarını dinleyebildim. En havalı kısmı bu olduğunu söyleyebilirim. Onlar da çok etkileyiciler, kareografi gerçekten eğlenceli, şarkı söyleyişleri inanılmaz. Bunlar bir yana benimle aynı dili konuşan insanların şarkıya eşlik etmeleri benim için olağanüstüydü ve müziğin gerçekten hiçbir sınırı olmadığını görebiliyordunuz. Üstelik, benim şarkılarıma da eşlik etmelerini görmek—E.L.F. ve benim müziğimi seven insanlar arasında hiç fark yoktu ve şarkıları harfi harfine biliyorlardı.                                                                                      Bu güzel. Bunun gibi başarılı işbirlikleri ve turlarla, 2018 K-Pop için özel bir yılmış gibi hissettiriyor. Bu yılın  özel bir yıl olduğunu hissediyor musunuz?

Leeteuk: Dört ya da beş yıl önce, Fransa bir konser verdik ve ayrıca Los Angeles’ta da konserimiz olmuştu. K-Pop’un ne kadar yaşayabileceği hakkında bir sürü soru aldık, ama o zamandan bu zamana gerçekten büyüdü. Bu yüzden, 2018’de, sadece Super Junior büyümedi, genel olarak K-Pop hala dünyanın her yerinden çokça sevgi alıyor ve büsbütün büyümeye ve çok daha fazla sevgi almaya devam edecek.

Siwon: Güzel bir cevap.

Eunhyuk: Şu ana kadar çok iyi. [Güler]

K-Pop’un büyümesinin devamı için Super Junior’ın atacağı bir sonraki adım nedir?

Siwon: Belki turumuzu Amerika’ya taşıyabiliriz.

FUSE.TV
Çeviri: pureunkirin