Giriş yap
En son konular
Knowing brothers çeviri istekleri Perş. Ekim 12, 2023 1:54 amdeath5885
Knowing Brothers bölüm çeviri isteği.Çarş. Mayıs 03, 2023 1:20 ammzynpclk
Knowing Brothers Çeviri İstekleriPerş. Ekim 13, 2022 5:15 pmMisafir
knowing brothers çeviri talebiPaz Ağus. 14, 2022 2:03 amMisafir
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 339. Bölüm C.tesi Tem. 16, 2022 2:32 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 338. Bölüm Perş. Haz. 30, 2022 10:05 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Amazing Saturday 210. BölümPaz Mayıs 08, 2022 7:08 pmYumSica Jjang
SDOC 4. Sezon 4. Bölüm [Türkçe Altyazılı]Salı Ara. 28, 2021 7:59 pmYumSica Jjang
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator
Katkı Düzeyi : 4818
Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi DOqO03
http://www.superjuniorturkey.com/

Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi Empty Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi

Perş. Eyl. 06, 2018 4:33 pm
Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi

Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi 6NB3ZE

Kyuhyun bu hayata gerçekten mucize ile tutunanlardan birisi. Onun hikayesini duymak ister misiniz? Gelin hep birlikte 19 Nisan 2007 günündeki o korkunç güne geri dönelim.

Super Junior üyemiz Kyuhyun, liderimiz Leeteuk, diğer üyelerimiz Shindong ve Eunhyuk ayrıca 2 menajerle beraber radio programı olan Super Junior Kiss The Radio programından yurtlarına dönerken feci bir kaza geçirdi. Arabanın ön tekerinin patlamasıyla gerçekleşen kazada Kyuhyun sürücü koltuğunun arkasında oturuyordu ve malesef emniyet kemeri takılı değildi ve bu kaza sonucunda kalça kemiği kırığı, omurgasında oluşan bir çok kırık , yüzünde çizik ve çürüklerle kazada en çok yaralanan kişi oldu. Ardından akciğerini delen bir kırık kaburgasında zedelenmeye sebep olduğundan dört gün boyunca komada kaldı.

Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi 1Ebzrb

O sırada Kyuhyun'u tedavi eden doktor, Kyuhyun'un delinen akciğerini tedavi etmek için boynuna bir delik açması gerektiğini ve eğer bu olursa bir daha şarkıcılık yapamayacağını söyledi. Bir zamanlar oğlunun kariyerine şiddetle karşı çıkan babası, Kyuhyun'un şarkı söylememektense ölmeyi tercih edeceğini söyleyerek operasyonu reddetti ve başka bir tedavi bulunması konusunda ısrar etti. Buna rağmen doktorlar Kyuhyun'un ameliyat olsa dahi yaşamak için sadece yüzde 20'lik bir şansı olduğunu ve hiç umut olmadığını söylediler. Kyuhyun'un ailesi ve doktorlar arasında süren bu tartışma sonrası Dr. Wang Youngpil adında başka bir cerrah,bunun yerine alternatif olarak ,kaburgada bir kesi yapma, operasyonunu önererek ses tellerine zarar vermeden ameliyatı gerçekleştirmeyi başardı.

Kyuhyun altı gün boyunca yoğun bakım ünitesinde kaldı ve sonrasında düzenli bir hastane odasına transfer edildi.Bir süre sonra ise solunum cihazından bağımsız yaşamaya başladı fakat kazadan sonra bir ay boyunca kendi başına yürümesi mümkün olmadı. 78 gün boyunca hastanede kalan üyemiz 5 Temmuz 2007'de taburcu edildi.

Kazadan sonra ilk kez 2010'da SBS'nin Strong Heart programında, "Hayatının İkinci Şansı" olarak olanları anlattı.
İşte o programda konuşulanlar;

Kyuhyun sözlerine kaza anında ne yaptığını anlatarak başlıyor. "Shindong'la beraber ,Leeteuk ve Eunhyuk'un Kiss The Radio programına konuk olarak katıldıktan sonra yurda dönüyorduk. Yoldaydık ve gözlerimi kapatıp müzik dinliyordum, birden bire kung,kung kung diye sesler duymaya başladım ve araba daireler çiziyor gibi hissettim. Ondan sonra ise bilincimi kaybettim.

Gözlerimi açtığımda yolda kendimi yığılmış olarak buldum, ne olduğunu anlamaya çalışırken araba kazası olduğunu farkettim. Uyanmaya çalıştım ama vücudumu hareket ettiremiyordum ve birden gözlerimi açınca hayatımın gözümün önünden film şeridi gibi geçtiğini gördüm. Okul hayatım, ebeveynlerim ve ailemle oyun oynarken ve ilk sahneye çıktığım anı gördüm.

O zaman düşündüğüm tek şey "Demek ölmek böyle bir şeymiş..." oldu. Sonra ise Hyukjae'nin yanıma koştuğunu ve ellerimden tutarak ölmemem için ağlayarak dua ettiğini gördüm. Sonrası ise büyük bir karanlık. 4 gün boyunca komada kaldım ve gözlerimi açtığımda hastanedeydim."

Bunları anlattıktan sonra liderimiz araya giriyor ve o da şunları söylüyor;
"Araba iki kez döndükten sonra "Ah demek ölüyoruz şimdi diye düşünüp bilincimi kaybettim. 150 dikiş atılması gerekti ve kafamın etrafında 30 dikiş atıldı. Gözlerimi açtığımda kan yüzünden hiçbir şey göremedim çünkü her yer karanlıktı. Ambulans ilk olarak bana geldi çünkü kan kaybediyordum ama köşede 6 kaburgası kırılan Kyuhyun vardı."

Çeviri & Düzenleme: SJ_spartace, YumSica Jjang

Kyuhyun sözlerine devam edip şunları söyledi;
"O zamanlar kaburgamda bir sürü kırık ve yaralanma olduğu için doktorlar aileme ve şirkete "Eğer ameliyat etmezsek bu çocuk ölecek, ameliyat etsek bile yaşaması için sadece yüzde 20'lik bir başarı oranı var." demelerine rağmen babam 'Bu çocuk şarkı söylemek isteyen bir çocuk. O şarkıcı! Şarkı söylemek onun hayali, eğer boğazını keserseniz ,onun son umudunu elinden alırsak o zaman bu çocuk ölmek mi ister yoksa yaşamak mı?" dedikten sonra doktorlar babama çıldırıp çıldırmadığını, sana oğlunun öleceğini söylüyoruz sen ise hala müzik önemli nasıl diyebilirsin, hemen ameliyat etmemiz gerek diye kızmalarına rağmen birden bire başka bir doktor ortaya çıktı. Şimdi bile o doktorun adını hatırlıyorum, Wang Yong Pil. Bana bakıp bu çocuğun şarkı söyleyebilmeye devam edebilmesi için başka bir yol bulacağım ve boğazını kesmeden başka bir operasyonla ameliyat yapabilmemiz mümkün diyerek bir teklifte bulunmuş. Bunu duyduktan sonra ne kadar da ağladım. Babam her zaman şarkıcı olmama karşıydı ve şarkıcı olmamın çok anlamsız olduğunu savunurdu. Ama babam benim haberim bile olmadan hayallerimi koruyan insan. Bunu duyunca çok ağladım."

Super Junior'un 2007'deki Trafik Kazası ve Kyuhyun'un Hayata Tutunma Mucizesi J6Ml3G
● Kyuhyun'un Babası

Bu sözlerden sonra; "5 ay sonra diğerlerine katılacaktım ve ilk şarkı yayınından sonuna kadar Super Junior'ın hayranı olsa da olmasa da bütün fanlar beni gördüğünde bana büyük bir destek verdi. Bunu gördüğüm zaman çok etkilendim ve hayata yeniden tutunabildim. Şarkı söyleyebilmek ve Super Junior üyeleriyle başka etkinliklere katılabilmek, hayranlarla buluşabilmek, yürüyebilmek, yemek yiyebilmek ve her şey için o kadar minnettarım ki. Şimdiye kadar böyle yaşadım. Hayalimi koruyan babam ve Eunhyuk'a minnettarım."

İşte bu sözlerle hikayesinin sonuna gelen üyemizin hayata nasıl tutunduğuna ve mucizelerin zaman zaman gerçek olabileceğine hep birlikte şahit olduk. Bu zorlu süreç içerisinde bu acıyı yaşayan Super Junior üyeleri ve canımız, evil maknaemiz, seni her zaman seveceğiz. Çünkü bizim için bir mucizesin.