Giriş yap
En son konular
Knowing brothers çeviri istekleri Perş. Ekim 12, 2023 1:54 amdeath5885
Knowing Brothers bölüm çeviri isteği.Çarş. Mayıs 03, 2023 1:20 ammzynpclk
Knowing Brothers Çeviri İstekleriPerş. Ekim 13, 2022 5:15 pmMisafir
knowing brothers çeviri talebiPaz Ağus. 14, 2022 2:03 amMisafir
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 339. Bölüm C.tesi Tem. 16, 2022 2:32 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 338. Bölüm Perş. Haz. 30, 2022 10:05 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Amazing Saturday 210. BölümPaz Mayıs 08, 2022 7:08 pmYumSica Jjang
SDOC 4. Sezon 4. Bölüm [Türkçe Altyazılı]Salı Ara. 28, 2021 7:59 pmYumSica Jjang
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

YumSica Jjang
YumSica Jjang
Administrator
Administrator
Katkı Düzeyi : 4818
[190629] Leeteuk Grazia Röportajı DOqO03
http://www.superjuniorturkey.com/

[190629] Leeteuk Grazia Röportajı Empty [190629] Leeteuk Grazia Röportajı

Cuma Tem. 05, 2019 3:29 pm
Leeteuk Grazia Röportajı

[190629] Leeteuk Grazia Röportajı 3Oj3d5

Çeviri: BLUELF TEAM
!! Emeğe saygı gösterip başka yerlerde kaynak göstermeden kendi çeviriniz gibi kullanıp paylaşmamanızı önemle rica ederiz !!

Oldukça uzun bir süreden sonra kaçamak bir tatil yapmak nasıl hissettirdi?

Çok heyecanlıydım. Benim için yeterli bir iyileşme süreciydi. 2 gün daha kalıp yüzmek isterdim ama ne yazık ki yapamam. Kore'de neredeyse boş günüm yok o yüzden bunun gibi bir şey çok kıymetli. Kısa sürede olsa çok anlamlı (zaman) geçirdim.

Bize zamanını nasıl geçirdiğini söyleyebilir misin?

14 yıldır her günümü meşgul olmakla geçiriyorum. Yayınlanan bir programda sunucuyum ve performans sergilerken varyete yapıyorum. Yani zamanımı meşgul olmakla geçiriyorum.

Leeteuk sen özellikle sıkı çalışmasıyla ünlü bir üyesin.

Dinlenirken bir şekilde kendimi rahatsız hissediyorum. Çalışırken düzenli hissettiğim bir tarzım var gibi hissediyorum. Ama ben de dâhil olmak üzere bütün üyeler gezmeyi seviyor. Eğer bir üyenin yurtdışında bir programı varsa biz de birkaç gün öncesinden gidiyoruz ya da genelde, etkinlikten sonra biraz daha kalıyoruz. Programım çok yoğun olduğundan eğlenerek geçirecek zamanım yok bu yüzden tatillerde oldukça eğleniyorum. Yani bu yüzden böyle günler değerli.

Ne tarz tatillerden hoşlanırsın?

Önceden sürekli uyuyabileceğim, istediğimde uyanabileceğim, sahilde karpuz suyu içebileceğim tatilleri severdim. Yakın zamandaysa dinlenebildiklerimi seviyorum. Diğer yandan da Kyuhyun veya Eunhyuk bir yere gidiyorlarsa beni de yanlarına alıyorlar. Ama askere gittikten sonra fikrim değişti. Nereye gitsem “Buraya geri gelebilecek miyim?” diye düşünmek istiyorum, yani bu yüzden bir yere gittiğimde sık sık bir şeyler yaparım.

[190629] Leeteuk Grazia Röportajı Rg94qZ

Ko Samui hakkında bir hatıran veya hissin varsa bu nedir?

İlk olarak, özgür hissettim. Önce yapılacak bir şey olmadığından bana uymadığını düşündüm ama her geçen gün Ko Samui’nin büyüsüne kapıldım. Burası oldukça güzel ve büyülü bir ada.

Çıkışından bu yana sıkı çalışmaya yönelik sabit tutumun oldukça derin bir izlenim.

Doğrusu bir kaç gün önce Kangta hyung bana “Çok fazla programın var gibi görünüyor. Yaşlandığında doğal olarak daha az işin olur ama bununla başa çıkabiliyor musun?” dedi, Onu “Tabii ki zaman geçtikçe daha yorucu olur ama bu benim hiçbir şey yapamayacağım bir şey, değil mi?” diye cevapladım. Bence çalışmak alışılabilecek bir şey.

Öyleyse kişisel olarak zamanını nasıl geçiriyorsun?

Bugünlerde bir köpeğe baktığımdan başka bir şeyle uğraşmıyorum. Arkadaşlarımla eskisi kadar buluşmuyorum veya eskisi kadar Cheongdam-dong’a gitmiyorum. Köpeğimi gezdirdikten sonra yıkamaya götürüyorum ve salonda onunla ilgilenilirken ben de spora gidiyorum veya köpeğimle çarşıya gidiyoruz, bu benim günlük yaşamım haline geldi. Bazen spordan sonra şans eseri üyelerle veya komşularımla buluşuyoruz. Tek yaptığım 1-2 saat sokakta konuşmak ve sonrasında vedalaşmak.

En çok kimi arıyorsun?

Önceden yakın arkadaşlarımla buluşur, keyifle gürültülü bir şekilde etrafta oynardık ama bugünlerde bunu yapmıyorum. Birisini aramayı da.

[190629] Leeteuk Grazia Röportajı WX9ydP

Aramakla ya da mesajlaşmakla uğraşmak istemediğimiz anlar vardır.

Ama bizim takımın grup sohbetinde (SJ), kendimle çok konuşuyorum. Sanırım lider olduğumdan söyleyecek çok şeyim var. (Güler.)

İnsanlar senin oldukça dışa dönük olduğunu düşünebilir.

Bu doğru. Ama uzun süredir çalıştığımdan doğal olarak değiştim. Dışarıdayken basitçe arkadaşlarımla buluşurum o yüzden şimdi yalnız olmak çok rahat. Evdeyken bazen yemek yapıyorum. Bazen “Biri ev işlerini yapsana deseydi nasıl olurdu?” diye düşünüyorum. Süpürme, silme ve yemek yapmakta özgüvenliyim. (Güler) Ama bunu ne zaman düşünsem yorucu olduğunu hissediyorum. Ev işi gibi bir şey yapmak çok ağır.

Son zamanlarda yemek yapmaya giriştiğini duyduk, yapmaktan zevk aldığın bir yemek ya da menü var mı?

Yemek yapma programı sunduktan sonra, tarifi eve getirip yapmayı deniyorum. Sosis güveci, acılı pirinç keki, tost! Ne zaman canım çekse yaptığım bir şey.

Ama yine de her gün çalışmak stresli değil mi? Stresini nasıl atıyorsun?

Benim için, her gün 6.30’da kalkıyorum, gün çok kısa. Stresin yüklendiği an neredeyse yok. Strese boğulduğum anlarda stres atmak için spor salonuna giderim. Golf oynarken veya ağırlık çalışırken stres atıyorum.

!! Emeğe saygı gösterip başka yerlerde kaynak göstermeden kendi çeviriniz gibi kullanıp paylaşmamanızı önemle rica ederiz !!

Son zamanlarda Kyuhyun’un da askerden dönmesiyle hepiniz askerliği-bitirmiş-idoller oldunuz. Lider olarak bu farklı hissettiriyor olmalı.

Tabii ki, yapmam gereken işler var ve zamanın doğal akışıyla birlikte bu katlanılabilir olduğunu düşündüğüm bir rahatlama. Bence birlikte geçirdiğimiz zamanlar, birlikte geçirdiğimiz günden daha uzun. Şimdi, önümüze bakalım!

Çıkışınızdan bu yana 15 yıl geçti. Zaman çok hızlı akıyor. Geriye dönüp baktığında aklına neler geliyor?

Bence hala sıkı çalışmalıyız ama 15 yıl olduğunu duymak çok uzun zaman hissi veriyor. Bence yaş ve birlikte çalıştığınız süreler yalnızca sayıdan ibaret.

Ne zaman Leeteuk hakkında düşünsem aklıma “kararlı” geliyor. 15 yıllık koşunun sırrı nedir?

Samimi olarak mı? Hahaha. Sanki usta değil de hala çaylağım. Bu yüzden bir şeyleri başarmak için bu kadar çalışıyorum. Dikkatimin dağılmış olduğu bir görünüm sergilemek istemiyorum. Örnek olarak bir sunucuya baktığınızda eller çok önemlidir, bu yüzden ellerimi kontrol etmek için çok çabalıyorum. Ama bence en heyecan verici şey eskiden beri değişen bir şey olmaması. Eğer dışarıdan bakarsan epey yaşlandığımı görürsün! Hahaha.

O halde en büyük farkın ne olduğunu düşünüyorsun?

Lider olarak, sanırım en büyük fark bütün baskının üzerimde olduğu zamandı ama artık öyle değil. Takım promosyonları veya üyelerin kişisel etkinliklerinde ikisi de önemli ama üyeler işlerini iyi yapmayı biliyorlar. Promosyonlar yığıldığında duygularım daha rahat hale geldi ve çok fazla şey bıraktım. Daha önce her şeyi yoluna koymak konusunda takıntılıydım ama artık bunu bıraktım.

[190629] Leeteuk Grazia Röportajı P58aLJ

Geçmişte takım senin hedeflerini iyi dinliyor muydu?

Evet, en büyük his takımın birinciliği aldığı zamandı. Sanırım kişisel olarak en büyük ve en güçlü açlığım sunucu olarak başarılı olmaktı. Bu yüzden bütün alanlarda çok sıkı çalıştım. Hatta kişisel olarak hiç sevmediğim şeylerle uğraştım ve insanların beni ya da sunucu olarak beni görmek istediği standartlara uymak için çabaladım. Ama şimdi hedefim “birinciliği kazanmak”tan çok uzakta. Bu hedefi gerçekleştirirken olduğu gibi uymak istediğim bazı şeyler de sonradan kayboldu. Ben de doğal bir şekilde rahatladım.

Tam ekip olarak geri dönüş yaklaştığından hiç özleminiz veya planınız gibi şeyler var mı? Lütfen bizi bilgilendirin, bireysel olanları bile söyleyin.

Albüme güzelce hazırlanırken insanlara hala sağlıklı olduğumuzu göstermek istiyoruz ve bu yıl planladığımdan daha aktif olmak istiyorum. 15 yıldır haftada 4 seferden fazladır spor ve diyet kontrolü yapıyorum. Bel çevrem bir kez bile büyümedi. Kendimi böyle güzelce kontrol ettiğimden dışarıda ve içeride güçlü bir insan olmak istiyorum.