Giriş yap
En son konular
Knowing brothers çeviri istekleri Perş. Ekim 12, 2023 1:54 amdeath5885
Knowing Brothers bölüm çeviri isteği.Çarş. Mayıs 03, 2023 1:20 ammzynpclk
Knowing Brothers Çeviri İstekleriPerş. Ekim 13, 2022 5:15 pmMisafir
knowing brothers çeviri talebiPaz Ağus. 14, 2022 2:03 amMisafir
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 339. Bölüm C.tesi Tem. 16, 2022 2:32 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Knowing Brothers 338. Bölüm Perş. Haz. 30, 2022 10:05 pmYumSica Jjang
[Türkçe Altyazılı] Amazing Saturday 210. BölümPaz Mayıs 08, 2022 7:08 pmYumSica Jjang
SDOC 4. Sezon 4. Bölüm [Türkçe Altyazılı]Salı Ara. 28, 2021 7:59 pmYumSica Jjang
Super Junior Üyeleri
Anket
Super Junior Biasınız Kim?

mitusaa
mitusaa
Coordinator
Coordinator
Katkı Düzeyi : 1539
Yesung The Star Dergisi Röportajı 86o671

Yesung The Star Dergisi Röportajı Empty Yesung The Star Dergisi Röportajı

Cuma Tem. 26, 2019 3:05 pm
Yesung The Star Dergisi Röportajı

Yesung The Star Dergisi Röportajı 20190711

Çeviri: BLUELF TEAM

!! Emeğe saygı gösterip başka yerlerde kaynak göstermeden kendi çeviriniz gibi kullanıp paylaşmamanızı önemle rica ederiz !!

AŞKIN SESİ

Yaz aylarındaymış gibi anlık bir ılıklık hissedersiniz, işte o Yesung’un aşk sesi.
YESUNG
“Gür sesli üyelerle karşılaştırınca çok fazla öne çıkmıyorum, sadece onlardan biriyim. Ama ben sabırsızca davranmıyorum, çok sıkı çalışıyor ve mükemmel zamanı bekliyorum.”
Duygusal ses ve doğal oyunculuk yeteneklerinden bugünün rüya gibi bir visualına.
Yesung'un tüm bunlar için mükemmel zamanlaması şimdi başlıyor.
-Bu Yesung’un “The Star” ile olan ilk dergi çekimi. Çekimlerde “The Voice of Love” konseptiyle duygusal ve huzurlu yanını gösterdin. Nasıldı?
Gerçekten çok eğlenceliydi. Kıyafetleri ve fotoğraf çektirmeyi çok sevdim.
-Ülkede faaliyetlerde bulunduğundan bu yana çok uzun zaman geçmiş gibi geliyor. Son zamanlarda neler yaptın?
Bu yılın başında Japonca bir albüm çıkardım ve tura çıktım. Korece ve Japonca albümü de aynı anda hazırlıyordum ama Japonca albüm önce çıktı. Bu en son olan dönüşümde,  haber başlıklarını okurken neden bu kadar uzun süre ara verdiğim soruluyordu. Ama aslında ben aktivitelerime devam ediyordum (gülüyor).  Ayrıca son zamanlarda estetik yaptırdığım ile ilgili söylentiler var; ama gerçek şu ki kendimi idare etmede çok uğraştım.  Kendimi kontrol etmek için çok çaba sarf ettim, güneş ışığının yaşlandırma etkisinden kaçmak için evden bile çıkmadım (gülüyor).  Ve Super Junior 9. Albümünü çıkaracak, kendime iyi bakıp azılı idol rekabetleri için çok sıkı çalışmam lazım değil mi? Az çok bir imaj göstermek istiyorum. Her neyse bu tarz söylentileri duymak iyi oldu, demek istediğim muhabirler benimle ilgilendiler.
-Lütfen 3. Mini albümün ’i tanıt.
Bu albümü bitirmek beklediğimden de uzun sürdü. Bu benim yüksek oranda onayladığım bir albüm çünkü albümün her şeyine ortak oldum; konsepti, kıyafetleri, albüm dizaynı ve dahası. Ayrıca yan şarkıları da seçtim ve başlık şarkısını seçerken çok dikkatli dinledim, sevdiğim şarkıları da dâhil ettim.  Herkesin ilgili olduğu farklı bir türde yeni şarkılar sunmak istedim.
-Geçen albümün aşk ve ayrılmak ile ilgiliydi. Bu albüm için ne tür bir mesaj veriyorsun?
Bunun için özel bir mesajım yok. Fanlara söylemek istediğim şarkılarım var, biliyorum ki onlar bu şarkılarla mutlu olacaklar. Ve mevsim ne olursa olsun, umarım insanlar pembe sihri hissederler.
-Super Junior’ın 9 üyeyle 9. Albümü çıkaracağı duyuruldu.
Eğer müzik videomu izlerseniz ‘9’ sayısı beliriyor. Bu bizim hakkımızda bir ipucuydu. Arıca üyelerim (videoda) küçük roller alarak göründüler.
-Bütün üyeler askerliklerini yaptıkları için şimdi Super Junior ‘ordu idolleri’ diye çağırılıyor. Öncekine kıyasla bir araya geldiğinizde farklılıklar var mı?
Hiç yok. Birbirimize yaptığımız küçük şakalar ve çocukça oyunlarımızda hiçbir değişiklik görmüyorum. Ama kişisel olarak bakarsak, bence bizim psikolojik yükümüz azaldı. Eğer çok stres altında olursak, mutlu olacağımızı düşünmüyorum. Bence şirket de bu şekilde düşünmelidir.
-Grup olarak bu kadar uzun süredir etkinlikler yapmak kolay değildir. Super Junior’ın sırrı nedir?
Birçok insan hala birlikte olduğumuzu görünce şok oluyorlar. “Bu şekilde konuştuğunuzda kavga etmiyor musunuz?” Ama sadece etrafta şakalar yapıp duruyoruz. Bu birbirimizle konuşurken hiçbir sınırlamanın olmaması, değil mi? Biz stajyer günlerimizden beri birlikteyiz ve umutsuz günlerde ayakta kaldık; bu da her şeyin birlikte üstesinden gelmek için bağımızı güçlendirdi.

!! Emeğe saygı gösterip başka yerlerde kaynak göstermeden kendi çeviriniz gibi kullanıp paylaşmamanızı önemle rica ederiz !!
-Filmlerde, dizilerde ve müzikalde oynadın. Projeni seçerken kriterlerin neler?
Seçim yaparken birçok şirketle konuşuyorum. Dürüst olmak gerekirse aynı anda idol şarkıcı aktiviteleri ve oyunculuk yapmak kolay değil. Çok fazla çalışmak istiyorum ve pes etmeyeceğim. Benim için iyi olmayan bir proje olmadığını söyleyemem çünkü varsa ve Super Junior’ın albümüyle aynı ana denk geliyorsa, albümü öylece unutamam. Gerçek amacımı, aç gözlülüğüm yüzünden unutmak istemiyorum.
-Yesung için bir numaralı öncelik Super Junior mı?
Kesinlikle!
-Oyunculuğa başladığında kendinde ne gibi değişiklikler yaptın?
İlk başladığımda kendimle ilgili çok fazla problemim vardı. 10 yıl önce oyunculuk yapmak istiyordum ama görüntüm yüzünden bu fırsatlar bana gelmedi. Çirkinim demiyorum sadece ortalamayım. Biz çıkış yaptığımızda çiçek çocuk* görünümü çok popülerdi ve bende bir idoldüm ama boğuk bir sese sahiptim. En çok tanındığım dönemde aktörlüğe başlasaydım, sert eleştiriler yüzünden acı çekerdim. Ama şimdi bunun için çok istekliyim, bu yüzden de çok çalışıyorum. Geç yaşta başladığım için biraz üzülüyorum çünkü bir zamanlar lise öğrencisini oynamayı hayal etmiştim ama artık bunu yapamam. (gülüyor)
-Senin için bu videoyu bulduk; idol stajyerlere katı tavsiyeler vermek konusunda unutulmaz bir an bıraktı.
Benim stajyer zamanım çok uzun ve zordu. Acı vericiydi. Zorunlu okul ücretini kendi başıma ödüyordum ve ailem beni izlediğinde her şeyden vazgeçmem gerektiğini söylüyordu ama nihayet başından sonuna kadar mücadele ettim. Ve ilk kez bizi ‘Super Junior’ olarak oluşturacaklarını duyduğumda “Eğer buna giremezsem her şey bitti” diye düşündüm, ben de elimden geleni yaptım. En iyi yaptığım şey için elimden gelenin en iyisinden başka cevabım yoktu ve o zamanlar en iyi yeteneğim şarkı söylemekti.
-Kıdemli bir idol olarak, idol olmak isteyen çocuklara söylemek istediğin bir şey var mı?
Kararlılık en önemli şeydir. Pişman olacağın şeyleri yapmazsanız harika olur. Benim stajyer olduğum günlerde yorgunluğum artsaydı ve pes etseydim bütün hayatım boyunca pişman olurdum. Millet şunu unutmayın ki hayallerinizi tek başınıza gerçekleştiremezsiniz. Öncelikle hayalinize ulaşmayı çok istemelisiniz, aldığınız desteği de üstüne ekleyin ve her şeyi yeni enerjiye dönüştürün. Ayrıca ilk başarısızlığınızda pes etmeyin. Şunun farkına varın her gün aynı ama hayalinizin peşinden koşmaya devam edin. Çünkü bu sizi mutlu edecek.
Yesung The Star Dergisi Röportajı And6k5

-Hobilerin neler?
Çok fazla bir şey yok. Çok içmiyorum ve diğer insanlarla buluşurken kendimi kontrol etmeye çalışıyorum. 20’li yaşlarımda, dürtüyle yaptığım şeyler için kendimle alakalı çok fazla hayal kırıklığı yaşadım çünkü bazı şeyleri bırakmak zorunda hissettim. Mesela dışarı gidiyor ve insanlarla tanışıyordum, bu kısacık zamanda, problemlerimi unutuyordum ama sonra o problemler çözülmüyordu. Ama şimdi tek başıma yapacağım şeyler için anlamlı zamanlar yaratmaya çalışıyorum. Son zamanlarda, fotoğraf çekmeyi seviyorum çünkü duygusallaşmama yardımcı oluyor. Ayrıca çok fazla şey yapıyorum; film izlemek, müzik dinlemek, kahve dükkânları aramak gibi.
-Şarkı söylemen ve oyunculuğunla alakalı olmayan duyduğun en iyi iltifat neydi?
Hmm… Bütün iltifatlar iyi hissettirmek zorunda mı?
-Sosyal medyada “Bu yaşlanmakla ilgili değil, bu büyümekle ilgili” şeklinde bir gönderi paylaştın, ne demek istedin?
Kitapta okuduğum bir şeyi ilişkilendirirsem onu paylaşıyorum. “En çok ürün/meyve veren dal en aşağıda olandır.” sözü çok doğru, ayrıca zaman geçtikçe insanların asıl hedeflerini unutma eğiliminde olması üzücü. Çünkü insanlar etraflarında sürekli değişen şeyler yüzünden yoruluyorlar. Ama benim için, daha sonra yaşlanmak endişe veriyor. Kendimi daha iyi hale getirme konusunda düşünüyorum bu da beni “ Ne kadar yaşlandığınla alakalı değil, asıl nasıl büyüdüğünle alakalı değil mi?” düşüncesine itiyor.

-Yesung için sevgi nedir?
Hayatın ve yaşamın en değerli kısmıdır. Ailen ve ailen gibi olan insanlardır. Fanların sevgisi benim kendime inanmamı sağlıyor. Ve şimdilerde kendimi daha çok sevmeye odaklanıyorum.
-15 yıldır bu sektördesin. Tüm değişikler ve uzun dinlenmelerde huzursuz hissettiğin zamanlar oldu mu?
5 yılımı çok fazla kaygıyla stajyer olarak geçirdim ve çıkış yaptıktan sonra daha fazla endişelendim. Ama önemli olan şey bu güvensizliklerle nasıl uğraştığındır. Her zaman biraz anksiyetesi olan biri olmuşumdur.
-Uzun zamandır çok fazla sevgi görmenin gerçekten özel olduğunu düşünüyorum.
Herkesten daha fazla şunu söyleyebilirim ki en çok hayranları düşünüyorum. Kısa süre önce üzücü bir şey oluyor ama fanlar beni anlıyor. Hayranlar hakkında düşündüğümü rahatça iletmek istiyorum ama bunda gerçekten iyi değilim.
-Asla pes etmeyeceğin bir şey varsa o nedir?
Hayalim. Ben her zaman hayalini kovalayan bir insan olmak istiyorum.
-Peki, şimdiki hayalin ne?
En küçük şeylerde bile mutluluğu bulmak.
-Yesung’un ilerde solo şarkıcı olarak nasıl bir yolda gideceğini merak ediyorum. Ne türde bir şarkıcı ya da oyuncu olmak istiyorsun?
Bir şarkıcı olarak son albümden başlayarak müzikte çok şey değişti. Gelecekte istediğim daha fazlasını yapacağım ve herkesin iyi müzik dinlemesini sağlamak için kendime meydan okuyacağım. Yaşlandığımda bile bir idol olarak yaşamaya devam etmek istiyorum. Bir idol olarak çıkış yaptığım için asla pişmanlık duymadım. Oyunculukla başladığım şeye devam etmek ve herkese farklı yanlarımı göstermek istiyorum.
-Son olarak fanlara söylemek istediğin bir şey var mı?
Hepinizle tanışmak için sabırsızlanıyorum. Şimdi albümümü yayınladım ve Super Junior’da bir albüm yayınlayacak. Umarım herkes yakında hep birlikte olacağımızı düşünerek mutlu oluyordur. Herkesin sayesinde her şeye katlanabildim ve sonunda albümü yayınlayabildim. Çok teşekkür ederim.

*Çiçek çocuk, Kore’de yakışıklı/güzel ve herkesin ilgisini çeken çocuklar.

Source:yesungtrans